Aby wyświetlić tę stronę, musisz zainstalować Flash Player 9+.!

Pobierz Adobe Flash Player

 

Zapraszamy do korzystania z katalogu on-line.

ZMIANA HARMONOGRAMU ZAJĘĆ Z PRZYSPOSOBIENIA BIBLIOTECZNEGO

ZMIANIE uległ harmonogram zajęć z "Przysposobienia bibliotecznego", zaplanowanych do przeprowadzenia w roku akademickim 2012/2013, ze studentami pierwszych roczników wszystkich kierunków studiów. - ZOBACZ

TESTOWY DOSTĘP DO BAZY IBUK


Już od dzisiaj zapraszamy do testowego korzystania z bazy ibuk - czytelnia on-line. Dla naszych czytelników dostępnych jest 2702 książek w wersji elektronicznej. Dostęp testowy potrwa do 15 listopada. Studenci i pracownicy mogą korzystać z zasobów, za pośrednictwem komputerów uczelnianych, z poziomu strony: http://korpo.ibuk.pl/login/ . Możliwy jest też dostęp z komputerów spoza sieci uczelnianej. Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się do Czytelni Ogólnej (bud. A), do mgr Konrada Klukowskiego, odpowiedzialnego za testy bazy w Bibliotece Filii UJK.

NOWE WYSTAWY W BIBLIOTECE FILII


Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją oraz do osobistego odwiedzenia aktualnych wystaw zorganizowanych przez pracowników Filii UJK w Piotrkowie Trybunlaskim.

Wypożyczalnia: Modele dziennikarstwa we współczesnym świecie

Czytelnia Ogólna:
Tydzień Książek Zakazanych (30.09-06.10.2012)


Czytelnia Filologiczno-Historyczna:
mjr Henryk Dobrzański "Hubal". Pierwszy partyzant II Rzeczy

Więcej…

NOWE WYSTAWY W BIBLIOTECE FILII


Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją oraz do osobistego odwiedzenia aktualnych wystaw zorganizowanych przez pracowników Filii UJK w Piotrkowie Trybunlaskim.

Wypożyczalnia: Współczesna terapia pedagogiczna - wybrane metody

Czytelnia Ogólna:
Nowości wydawnicze


Czytelnia Filologiczno-Historyczna:
94. Rocznica Odzyskania Niepodległości : hall przed Czytelnią Filologiczno-Historyczną

Więcej…

TERMINARZ SOBOTNICH DYŻURÓW W CZYTELNI FILOLOGICZNO-HISTORYCZNEJ


 


TERMINARZ SOBOTNICH DYŻURÓW W CZYTELNI FILOLOGICZNO-HISTORYCZNEJ, W ROKU AKADEMICKIM 2012/2013:


PAŹDZIERNIK
: 6, 13, 20, 27

LISTOPAD: 3, 17, 24

GRUDZIEŃ: 1, 8, 15

STYCZEŃ: 12, 19, 26

LUTY: 23

MARZEC: 2, 9, 16, 23

KWIECIEŃ: 6, 13, 20, 27

MAJ: 11, 18, 25

CZERWIEC: 1, 8, 25
ZMIANA HARMONOGRAMU ZAJĘĆ Z PRZYSPOSOBIENIA BIBLIOTECZNEGO

ZMIANIE uległ harmonogram zajęć z "Przysposobienia bibliotecznego", zaplanowanych do przeprowadzenia w roku akademickim 2012/2013, ze studentami pierwszych roczników wszystkich kierunków studiów. - ZOBACZ

HARMONOGRAM ZAJĘĆ Z PRZYSPOSOBIENIA BIBLIOTECZNEGO

W zakładce "Przysposobienie biblioteczne" został umieszczony aktualny harmonogram zajęć, zaplanowanych do przeprowadzenia w roku akademickim 2012/2013, ze studentami pierwszych roczników wszystkich kierunków studiów. - ZOBACZ

PRZYKŁADY CIEKAWCH PROJEKTÓW CYFROWYCH


Chcielibyśmy Państa zainteresować dwoma bazami, których charakterystykę znajdziecie Państwo  niżej.


Pierwszą propozycją jest Wojskowa Biblioteka Cyfrowa Zbrojownia – platforma cyfrowa umożliwiająca gromadzenie, opracowanie i prezentację elektronicznych wersji publikacji, przygotowanych przez redaktorów w instytucjach współtworzących jej zasób oraz udostępnia je użytkownikom Internetu. Celem WBC Zbrojownia jest scalenie, a następnie rozpropagowanie, zasobu cyfrowego kopii oryginalnych zbiorów rozproszonych po kraju, stanowiących kulturowe dziedzictwo związane z Wojskiem Polskim, z jego historią i współczesnością oraz wspieranie działalności dydaktycznej i edukacyjnej, oraz publikowanie nowych treści w zakresie nauk o bezpieczeństwie i nauk o obronności.  Przejdź do BAZY .


Drugą bazą jest Repozytorium Cyfrowe Filmoteki Narodowej. Celem proejktu jest zabezpieczenie dzieł polskiej kinematografii, polegające na archiwizacji cyfrowej zbiorów filmowych Filmoteki Narodowej oraz prezentację ich w sieci internetowej. W serwisie prezentowane będą w całości przedwojenne filmy fabularne z kolekcji wydawniczej „Kino Polskie Okresu Wielkiego Niemowy”, fragmenty filmów powojennych cyfryzowanych w ramach projektu Repozytorium Cyfrowe – skupiającego się na najbardziej zniszczonych filmach fabularnych wymagających pilnej digitalizacji. Prawdziwym rarytasem projektu jest prezentacja kolekcji przedwojennych kronik Polskiej Agencji Telegraficznej z lat 1924-1939. Dzięki współpracy z WFDiF w Repozytorium zobaczyć będzie można również Polskie Kroniki Filmowe z lat 1945-1950. Przejdź do BAZY .

 

DOSTĘP DO NAUKOWYCH BAZ DANYCH

Biblioteka Filii UJK informuje, iż Pracownicy i Studenci Filii UJK mają możliwość korzystania z naukowych baz danych wchodzących w skład Wirtualnej Biblioteki Nauki. Dostęp możliwy jest jedynie z komputerów znajdujących się w sieci uczelni. Zainteresowani mają dostęp do baz: 

Elsevier
Springer
EBSCO
Wiley-Blackwell
Nature
Science
ISI Web of Science
SCOPUS

STANOWISKO DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

     
  Przypominamy, że osoby niepełnosprawne mają możliwość skorzystania z przeznaczonego jedynie dla nich specjalistycznego zestawu komputerowego, wyposażonego w oprogramowanie powiększające, syntezator mowy, skaner, zewnętrzny powiększalnik i lupę oraz klawiaturę dla osób niedowidzących BigKeys Plus. Komputer jest do Państwa dyspozycji w Czytelni Ogólnej. Zainteresowani po skorzystaniu z windy proszeni są o zgłaszanie się w Wypożyczalni na I p (budynek A).  
     

ELEKTRONICZNE WERSJE CZASOPISM


Od 2012 roku czasopisma LIDER: PROMOCJA ZDROWIA, KULTURA ZDROWOTNA I FIZYCZNA , GOSPODARKA W PRAKTYCE I TEORII bądą ukazywały się jedynie w wersji elektronicznej.
Po kliknięciu w tytuł zostaną Państwo przekierowani na stronę, zawierającą periodyk w wersji elektronicznej.

Strona 5 z 9

stat4u

e-Publikacje Nauki Polskiej
e-Publikacje Nauki Polskiej

W skrócie

koperta
ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.
e-mail: biblioteka@unipt.pl


+48 (044) 732 74 00


Dyrektor: +48 (044) 732 74 41
dyrektor.biblioteki@unipt.pl

Czytelnia z Informacją Naukową
: wew. 8338
czytelnia@unipt.pl

Gromadzenie i Opracowanie: wew. 8217
gromadzenie@unipt.pl

Wypożyczalnia
: wew. 8218
wypozyczalnia@unipt.pl

Wypożyczalnia międzyb.:
wew. 8218
miedzybiblioteczna@unipt.pl

Punkt Informacji Naukowej: wew. 8218
biblioteka.info@unipt.pl


Godziny otwarcia:
Wypożyczalnia
pon.-pt.: 8:00-18:00
sob.: 8:00-14:00 

Czytelnia z Inf. Nauk.
pon.-pt.: 8:00-18:00
sob.: 8:00-14:00 

 

Katalog komputerowy:

hall przed Wypożyczalnią
i Czytelnią z Inf. Nauk.
pon.-pt.: 8:00-18:00
sob.: 8:00-14:00


NIP: 657-02-34-850

Początek strony