SZKOLENIE Z WARSZTATU BIBLIOGRFICZNEGO

Biblioteka Filii UJK zwraca się z ofertą przeprowadzenia zajęć przybliżających tematykę warsztatu opracowania zestawień bibliograficznych w oparciu o najważniejsze bibliograficzne bazy danych dostępne on-line. Nasza propozycja skierowana jest do grup seminaryjnych i Czytelników indywidualnych.

Wykorzystanie tego typu źródeł informacji pozwoli studentom na przygotowanie rzetelnych spisów literatury przedmiotu potrzebnych do napisania pracy licencjackiej lub magisterskiej.

Na zajęciach studenci poznają wyłącznie wiarygodne źródła, dostępne bezpłatnie dla wszystkich użytkowników Biblioteki. Będą to zarówno bazy pozwalające jedynie na uzyskanie informacji bibliograficznej, jak i te, które dają możliwość pełnego dostępu do tekstów naukowych, literackich lub źródeł historycznych.

Wykaz baz, wraz z adresem internetowym każdej z nich, jest dostępny na stronie WWW naszej Biblioteki.

Uczestnicy zajęć lub spotkań indywidualnych zostaną również poinformowani o możliwości korzystania z pełnotekstowych baz Wirtualnej Biblioteki Nauki, IBUKa, Academiki i innych. Przypomnimy także o możliwości korzystania z zasobów uczelnianego archiwum oraz wypożyczalni międzybibliotecznej.

Efektem spotkania indywidualnego będzie przygotowane przez studenta, pod okiem bibliotekarza, zestawienie bibliograficzne dotyczące konkretnego zagadnienia.

Zainteresowanych naszą ofertą wykładowców i studentów prosimy o zgłaszanie się do Czytelni celem ustalenia dogodnego terminu przeprowadzenia szkolenia.