Aby wyświetlić tę stronę, musisz zainstalować Flash Player 9+.!

Pobierz Adobe Flash Player

 

Zapraszamy do korzystania z katalogu on-line.



GODZINY PRACY BIBLIOTEKI W OKRESIE
ŚWIĄT WIELKANOCNYCH 2018:

 

29 marca br. (czwartek) - 8:00-15:00
30 marca br. (piątek) - 8:00-14:00
31 marca br. (sobota) - nieczynne
3 kwietnia br. (wtorek) - 8.00-15.00



WIRTUALNA BIBLIOTEKA NUKI

 

 

W ramach Wirtualnej Biblioteki Nauki, programu realizowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Biblioteka Filii UJK w Piotrkowie Trybunalskim oferuje pracownikom i studentom dostęp do pełnotekstowych i bibliograficznych baz danych. W 2010 roku są to:
- Elsevier,
- Springer,
- Web of Knowledge,
- EBSCO.
Korzystanie z baz jest bezpłatne i odbywa się poprzez komputery podłączone do sieci uczelnianej. Obejmuje to przede wszystkim komputery z dostępem do Internetu w Czytelni Ogólnej oraz Czytelni Filologiczno-Historycznej.
Adresy URL wspomnianych baz dostępne są w dziale Wirtualna Biblioteka Nauki w serwisie informacyjnym Biblioteki.

Bazy Elsevier i Springer dostępne są na wspólnej platformie o nazwie System ScienceServer. Zawierają one pełne teksty artykułów ze światowych czasopism naukowych. Baza udpostępnia zawartość 2443 tytułów czasopism Wszystkie czasopisma zawierają obecnie 2869454 artykułów. Teksty publikacji dostępne są w formacie PDF. Oprócz wyszukiwania informacji za pomocą wyszukiwarki i zapytań informacyjnych, użytkownicy mają możliwość "przeglądania" spisów treści poszczególnych tytułów i wyboru interesujących ich artykułów.

EBSCO Host to zbiór kilku baz, zarówno bibliograficznych jak i pełnotekstowych, ktróe są przeznaczone do środowiska akademickiego na całym świecie. W skład  EBSCO Host wchodzą m.in.:

- Academic Search Complete -  Obejmuje ponad 7 100 pełnotekstowych czasopism, w tym przeszło 6 100 recenzowanych. Oprócz pełnych tekstów udostępnia indeksy i streszczenia z przeszło 11 200 czasopism i ponad 11 700 publikacji, takich jak monografie, raporty, sprawozdania z konferencji itd.

- MEDLINE - Baza danych MEDLINE zawiera autorytatywne informacje z dziedziny medycyny, pielęgniarstwa, stomatologii, weterynarii, systemu opieki zdrowotnej, nauk przedklinicznych i wielu innych.

- Newspaper Source - udostępnia kompletny zbiór pełnych tekstów pochodzących z 47 amerykańskich i międzynarodowych gazet. Baza zawiera również wybrane pełnotekstowe artykuły z 390 regionalnych (amerykańskich) gazet. Zamieszczono w niej również pełnotekstowe transkrypcje wiadomości telewizyjnych i radiowych

- ERIC - Education Resource Information Center - jedna z największych baz z zakresu szeroko rozumianej edukacji. Zawiera ponad milion rekordów, które zawierają informacje bibliograficzne i w wielu przypadkach skierowują do pełnych tekstów.

Web of Knowledge to także zbiór wielu baz, które mają charakter indeksów cytowań. Są to w tym przypadku największe tego typu bazy, czyli Science Citation Index Expanded (SCIE), Social Sciences Citation Index (SSCI), Art & Humanities Citation Index (AHCI).

Więcej…

EMERALD - JOURNAL OF THE WEEK

 Emerald - jeden z największych wydawców czasopism naukowych, oferuje każdego tygodnia darmowy dostęp do dwóch wybranych tytułów czasopism naukowych. W ramach akcji Journal of the Week możliwy jest darmowy dostęp do pełnotekstowego archiwum. Harmonogram tytułów czasopism udostępnianych w  2010 r. w ramach tego programu dostępny jest pod tym adresem.

 

BIBLIOTEKA NIECZYNNA W DNIU 31.10.2009 R.

W dniu 31.10.2009 r. (sobota) Biblioteka (Czytelnie oraz Wypożyczalnia) będzie nieczynna.

APEL DO CZYTELNIKÓW O ZWROT KSIĄŻEK

W związku z planowaną kontrolą księgozbioru podręczników akademickich, uprzejmie prosimy o zwrot wszystkich książek,  których sygnatury uzupełnione są literą „P” (np. 35879P). Książki należy zwrócić w nieprzekraczalnym terminie 27.06.2009 roku.

NOWE CZASOPISMO W DOSTĘPIE ON-LINE

Zapraszamy do korzystania z elektronicznej wersji kwartalnika "Probacja" - pisma poświęconego problemowi resocjalizacji i prewencji kryminalnej. ZOBACZ

"BIULETYN STATYSTYCZNY" W BIBLIOTECE FUJK

Informujemy, że w Czytelni Ogólnej Biblioteki Filii UJK jest dostępny nowy periodyk pt. "Biuletyn Statystyczny". Wydawnictwo przeglądać można również bezpłatnie na stronach GUS. ZOBACZ  

CEEOL - dostęp testowy

 Od 5 do 17 maja 2009 r. oferujemy dostęp testowy do bazy CEEOL (Central and Eastern European Online Library). Jest to baza obejmująca blisko 340 tytułów z nauk społecznych, humanistycznych oraz dokumentów elektronicznych dot. zagadnień związanych z Europą Środkową, Wschodnia i Południowo-Wschodnią. Wszystkie artykuły są dostępne w wersji pełnotekstowej w formacie PDF.  
Źródło

Dostęp do bazy jest realizowany na stanowisku komputerowym w Czytelni Filologiczno-Historycznej.

BOOKCROSSING W FILII UJK

Przykładowy obraz

Z myślą o osobach, chcących włączyć się do akcji Uwalniania Książek udostępniliśmy w Wypożyczalni PÓŁKĘ BOOKCROSSING. Jeśli chcą Państwo ofiarować książkę, proszę ją przekazać pracownikowi Czytelni Ogólnej. Książka po zarejestrowaniu w systemie i oznaczeniu odpowiednimi naklejkami akcji trafi na półkę. Jeśli natomiast znajdą Państwo na niej interesującą pozycję proszę ją zabrać, przeczytać, przekazać kolejnej osobie, pozostawić w miejscu publicznym lub po prostu zwrócić. Cel jest jeden – KSIĄŻKA MA BYĆ WOLNA, WCIĄŻ CZYTANA I ODKRYWANA OD NOWA. Jeśli mają Państwo pytania związane z akcją proszę o kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej informacji o Bookcrossingu znajdą Państwo na:

http://www.bookcrossing.pl
http://www.bookcrossing.com

 

Więcej…

Rok Grotowskiego 2009

 W 2009 roku mija dziesiąta rocznica śmierci Jerzego Grotowskiego, pięćdziesiąta – objęcia kierownictwa Teatru 13 Rzędów w Opolu (późniejszego Teatru Laboratorium) przez Ludwika Flaszena i Jerzego Grotowskiego i ćwierćwiecze samorozwiązania Teatru Laboratorium.

W listopadzie 2007 Konferencja Generalna UNESCO wpisała pięćdziesiątą rocznicę utworzenia przez Jerzego Grotowskiego Teatru Laboratorium na listę rocznic obchodzonych pod auspicjami UNESCO w latach 2008–2009.

Pomysłodawcą i głównym realizatorem programu Roku Grotowskiego jest Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, a współgospodarzami inauguracji Roku są współtwórcy Teatru Laboratorium: Ludwik Flaszen, Rena Mirecka i Zygmunt Molik.

źródło:http://www.grotowski-institute.art.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=146&Itemid=165

Harmonogram imprez

Opłaty

Od dnia 1 października 2008 roku nastąpiła zmiana zasad dotyczących wykupu i prolongaty karty bibliotecznej oraz opłat za nieterminowy zwrot książek. Opłaty należy regulować za pośrednictwem przekazów bankowych lub  pocztowych  na następujący rachunek:

PEKAO SA o/Piotrków Tryb. 21124031161111000035036526 Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach. Filia w Piotrkowie Tryb.
ul. Słowackiego 114/118

97-300 Piotrków Tryb.

z dopiskiem:
należność wobec Biblioteki 

Opłaty można także regulować w godzinach pracy kasy Filii:

poniedziałek-piątek 9.00-13.00

 

Dowody wpłat należy okazać pracownikowi Biblioteki przed zapisem lub prolongatą.

Ze zbiorów w czytelniach mogą korzystać wszyscy na podstawie  karty czasowej  wykupionej w jednej z czytelni Biblioteki.

Bieżące wystawy

  • Komunikacja niewerbalna : hall przed szatnią

  • Zarządzanie przedsiębiorstwem - nowości wydawnicze : Wypożyczalnia

  • Ignacy Jan Paderewski (1860-1941) : hall przed Czytelnią

  • 2018 rokiem Ireny Sendlerowej : hall przed Wypożyczalnią

stat4u

e-Publikacje Nauki Polskiej
e-Publikacje Nauki Polskiej

W skrócie

koperta
ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.
e-mail: biblioteka@unipt.pl


+48 (044) 732 74 00


Dyrektor: +48 (044) 732 74 41
dyrektor.biblioteki@unipt.pl

Czytelnia z Informacją Naukową
: wew. 8338
czytelnia@unipt.pl

Gromadzenie i Opracowanie: wew. 8217
gromadzenie@unipt.pl

Wypożyczalnia
: wew. 8218
wypozyczalnia@unipt.pl

Wypożyczalnia międzyb.:
wew. 8218
miedzybiblioteczna@unipt.pl

Punkt Informacji Naukowej: wew. 8218
biblioteka.info@unipt.pl


Godziny otwarcia:
Wypożyczalnia
pon.-pt.: 8:00-18:00
sob.: 8:00-14:00 

Czytelnia z Inf. Nauk.
pon.-pt.: 8:00-18:00
sob.: 8:00-14:00 

 

Katalog komputerowy:

hall przed Wypożyczalnią
i Czytelnią z Inf. Nauk.
pon.-pt.: 8:00-18:00
sob.: 8:00-14:00


NIP: 657-02-34-850

Początek strony