Aby wyświetlić tę stronę, musisz zainstalować Flash Player 9+.!

Pobierz Adobe Flash Player

 

Zapraszamy do korzystania z katalogu on-line.

 
SKONTRUM CZASOPISM


W związku z kontrolą zbiorów bibliotecznych KSIĘGOZBIÓR WYDAWNICTW CIĄGŁYCH (gazety, czasopisma), w okresie

od 26.06 do 29.09.2017 r.,

BĘDZIE WYŁĄCZONY Z UŻYTKU.

ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY!


WAKACYJNY CZAS PRACY BIBLIOTEKI:


LIPIEC

od 1 do 30 lipca 2017 r.

poniedziałek-piątek - 8:00-15:00
sobota - biblioteka nieczynna


SIERPIEŃ

od 31 lipca do 20 sierpnia
BIBLIOTEKA NIECZYNNA

od 21 do 31 sierpnia 2017 r.

8.00-15.00

sobota - biblioteka nieczynna

WRZESIEŃ

od 1 do 30 września 2017 r.

poniedziałek-piątek - 8:00-15:00
sobota - nieczynneOd dnia 2 października powraca dotychczasowy harmonogram pracy. Od tego dnia Biblioteka będzie czynna w godzinach:

poniedziałek-piątek - 8:00-18:00
sobota - 8:00-14:00
 

WYNIKI KONKURSU "ODWIEDŹ BIBLIOTEKĘ I WYGRAJ KSIĄŻKĘ"


I miejsce
- Inferno / Dan Brown - Beata Wilczyńska

II miejsce - Wojtek spod Monte Cassino / Wiesław Lasocki - Angelika Marchelewicz

III miejsce - Żołnierze Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie - Łukasz Klekociński

Zwycięzcom gratulujemy! Po odbiór nagród zapraszamy do Czytelni Ogólnej, w godzinach pracy Biblioteki.
SUROWSZE KARY DLA NIERZETELNYCH CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI

  


Czytelnicy zalegający ze zwrotem książek oraz opłat regulaminowych wobec Biblioteki proszeni są o uregulowanie powyższych zobowiązań w nieprzekraczalnym terminie 31.12.2010 r.
Wobec osób, które nie zastosują się do powyższej informacji wszczęte zostaną POSTĘPOWANIA SĄDOWE.  

  

 

WGLĄD DO PRAC LICENCJACKICH I MAGISTERSKICH

 

  Przypominamy, że istnieje możliwość wglądu do prac licencjackich i magisterskich napisanych przez studentów Filii UJK. Zainteresowani, posiadający aktualną kartę biblioteczną muszą dostarczyć do Czytelni Ogólnej wypełniony "Wniosek o udostępnienie prac przechowywanych w zasobie archiwum zakładowego Filii UJK w Piotrkowie Trybunalskim". Wniosek pobrać można w Czytelni Ogólnej, ewentualnie w postaci elektronicznej. POBIERZ  


 
Więcej…

INTERNET BEZPRZEWODOWY

 

Osoby zainteresowane korzystaniem z dostępu do bezprzewodowego internetu w roku akademickim 2010/2011 proszone są o zgłaszanie się do Czytelni Ogólnej, celem wypełnienia nowej deklaracji oraz pobrania klucza dostępu. Warunkiem koniecznym do korzystania z usługi jest posiadanie aktywnej karty bibliotecznej oraz zabranie sprzętu, za pośrednictwem którego będzie następowało połącznie do sieci.


 

NOWE CZASOPISMA

Informujemy, że od stycznia 2011 r. dostępne będą w Czytelni Ogólnej nowe tytuły czasopism. Będą to: Współczesne Zarządzanie, Kwartalnik Nauk o Przedsiębiorstwie, Problemy Zarządzania oraz Socjologia.

ZAJĘCIA Z INFORMACJI BIBLIOTECZNEJ

Informujemy, że został zaktualizowany harmonogram zajęć z informacji bibliotecznej, zaplanowanych w I semestrze roku akademickiego 2010/2011. ZOBACZ

AKTUALNE LISTY DUBLETÓW

W sekcji "Listy dubletów" są aktualne zestawienia DUBLETÓW wydawnictw ZWARTYCH, CIĄGŁYCH oraz DUBLETÓW OBCOJĘZYCZNYCH. ZOBACZ

DOBRY WIECZÓR MUZEUM

Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza 15 maja na bezpłatne, nocne zwiedzanie. Wstęp od godziny 17.00 do 23.00, Plac Zamkowy 4. Jak zapewnia muzeum, to będzie "dobry wieczór". Wszystko to w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. CZYTAJ WIĘCEJ
Więcej…

BIBLIOTEKA CYFROWA OŚRODKA KARTA

Nowa biblioteka cyfrowa:

Biblioteka Cyfrowa Ośrodka KARTA to miejsce prezentacji w formie zdigitalizowanej najbardziej wartościowych zbiorów archiwalnych Ośrodka KARTA. Aktualnie wprowadzone zostały do bazy dLibra: kolekcja Jacka Kuronia (około 10 tys. skanów dokumentów) oraz kolekcja „«Solidarność» — Narodziny Ruchu” (obecnie 4 tys. skanów, ciągle uzupełniana o nowe dokumenty).

WIRTUALNA BIBLIOTEKA NUKI

 

 

W ramach Wirtualnej Biblioteki Nauki, programu realizowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Biblioteka Filii UJK w Piotrkowie Trybunalskim oferuje pracownikom i studentom dostęp do pełnotekstowych i bibliograficznych baz danych. W 2010 roku są to:
- Elsevier,
- Springer,
- Web of Knowledge,
- EBSCO.
Korzystanie z baz jest bezpłatne i odbywa się poprzez komputery podłączone do sieci uczelnianej. Obejmuje to przede wszystkim komputery z dostępem do Internetu w Czytelni Ogólnej oraz Czytelni Filologiczno-Historycznej.
Adresy URL wspomnianych baz dostępne są w dziale Wirtualna Biblioteka Nauki w serwisie informacyjnym Biblioteki.

Bazy Elsevier i Springer dostępne są na wspólnej platformie o nazwie System ScienceServer. Zawierają one pełne teksty artykułów ze światowych czasopism naukowych. Baza udpostępnia zawartość 2443 tytułów czasopism Wszystkie czasopisma zawierają obecnie 2869454 artykułów. Teksty publikacji dostępne są w formacie PDF. Oprócz wyszukiwania informacji za pomocą wyszukiwarki i zapytań informacyjnych, użytkownicy mają możliwość "przeglądania" spisów treści poszczególnych tytułów i wyboru interesujących ich artykułów.

EBSCO Host to zbiór kilku baz, zarówno bibliograficznych jak i pełnotekstowych, ktróe są przeznaczone do środowiska akademickiego na całym świecie. W skład  EBSCO Host wchodzą m.in.:

- Academic Search Complete -  Obejmuje ponad 7 100 pełnotekstowych czasopism, w tym przeszło 6 100 recenzowanych. Oprócz pełnych tekstów udostępnia indeksy i streszczenia z przeszło 11 200 czasopism i ponad 11 700 publikacji, takich jak monografie, raporty, sprawozdania z konferencji itd.

- MEDLINE - Baza danych MEDLINE zawiera autorytatywne informacje z dziedziny medycyny, pielęgniarstwa, stomatologii, weterynarii, systemu opieki zdrowotnej, nauk przedklinicznych i wielu innych.

- Newspaper Source - udostępnia kompletny zbiór pełnych tekstów pochodzących z 47 amerykańskich i międzynarodowych gazet. Baza zawiera również wybrane pełnotekstowe artykuły z 390 regionalnych (amerykańskich) gazet. Zamieszczono w niej również pełnotekstowe transkrypcje wiadomości telewizyjnych i radiowych

- ERIC - Education Resource Information Center - jedna z największych baz z zakresu szeroko rozumianej edukacji. Zawiera ponad milion rekordów, które zawierają informacje bibliograficzne i w wielu przypadkach skierowują do pełnych tekstów.

Web of Knowledge to także zbiór wielu baz, które mają charakter indeksów cytowań. Są to w tym przypadku największe tego typu bazy, czyli Science Citation Index Expanded (SCIE), Social Sciences Citation Index (SSCI), Art & Humanities Citation Index (AHCI).

Więcej…

EMERALD - JOURNAL OF THE WEEK

 Emerald - jeden z największych wydawców czasopism naukowych, oferuje każdego tygodnia darmowy dostęp do dwóch wybranych tytułów czasopism naukowych. W ramach akcji Journal of the Week możliwy jest darmowy dostęp do pełnotekstowego archiwum. Harmonogram tytułów czasopism udostępnianych w  2010 r. w ramach tego programu dostępny jest pod tym adresem.

 

Bieżące wystawy

  • 800 lat Piotrkowa Trybunalskiego : hall przed szatnią

  • Filologia angielska. Nowości wydawnicze : Wypożyczalnia
  • Dwór polski w historii i literaturze : hall przed Czytelnią

  • 2017 rokiem Józefa Piłsudskiego : hall przed Wypożyczalnią

  • 2016 rokiem Josepha Conrada : hall przed Wypożyczalnią

stat4u

e-Publikacje Nauki Polskiej
e-Publikacje Nauki Polskiej

W skrócie

koperta
ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.
e-mail: biblioteka@unipt.pl


+48 (044) 732 74 00


Dyrektor: +48 (044) 732 74 41
dyrektor.biblioteki@unipt.pl

Czytelnia z Informacją Naukową
: wew. 8338
czytelnia@unipt.pl

Gromadzenie i Opracowanie: wew. 8217
gromadzenie@unipt.pl

Wypożyczalnia
: wew. 8218
wypozyczalnia@unipt.pl

Wypożyczalnia międzyb.:
wew. 8218
miedzybiblioteczna@unipt.pl

Punkt Informacji Naukowej: wew. 8218
biblioteka.info@unipt.pl


Godziny otwarcia:
Wypożyczalnia
pon.-pt.: 8:00-18:00
sob.: 8:00-14:00 

Czytelnia z Inf. Nauk.
pon.-pt.: 8:00-18:00
sob.: 8:00-14:00 

 

Katalog komputerowy:

hall przed Wypożyczalnią
i Czytelnią z Inf. Nauk.
pon.-pt.: 8:00-18:00
sob.: 8:00-14:00


NIP: 657-02-34-850

Początek strony