Aby wyświetlić tę stronę, musisz zainstalować Flash Player 9+.!

Pobierz Adobe Flash Player

 

Zapraszamy do korzystania z katalogu on-line.GODZINY PRACY BIBLIOTEKI W OKRESIE
ŚWIĄT WIELKANOCNYCH 2018:

 

29 marca br. (czwartek) - 8:00-15:00
30 marca br. (piątek) - 8:00-14:00
31 marca br. (sobota) - nieczynne
3 kwietnia br. (wtorek) - 8.00-15.00DOSTĘP DO IBUK'A


Wszystkich czytelników zapraszamy do nieodpłatnego korzystania z ibuk'a - pierwszej i największej w Polsce czytelni on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim. Studenci i pracownicy dzięki wykupionej przez Bibliotekę płatnej licencji na dostęp do wybranych pozycji mogą korzystać z zasobów, za pośrednictwem komputerów uczelnianych, z poziomu strony: http://libra.ibuk.pl. Możliwy jest też dostęp z komputerów spoza sieci uczelnianej. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do Punktu Informacji Naukowej, znajdującego się w Czytelni Ogólnej (bud. A), do mgr Konrada Klukowskiego, odpowiedzialnego za wdrożenie bazy w Bibliotece Filii UJK.

WYSTAWA W BIBLIOTECE


Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją oraz do osobistego odwiedzenia wystawy przygotowanej z okazji 95. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego (27.12.1918-16.02.1919). Ekspozycja zlokalizowana jest w hallu przed Czytelnią Filologiczo-Historyczną (bud. dydaktyczny B).

Więcej…

BIBLIOTEKA BEZ OPŁAT

Przypominamy, że począwszy od roku akademickiego 2013/2014 studenci studiów I, II i III stopnia oraz pracownicy UJK korzystają z usług biblioteki BEZPŁATNIE.

DOSTĘP DO BAZY SAGE


Zachęcamy Państwa do skorzystania z niepowtarzalnej okazji bezpłatnego dostępu do SAGE - bogatej i nagradzanej bazy gromadzącej pełne teksty artykułów z czasopism naukowych z zakresu nauk ekonomicznych, społecznych i humanistycznych. Bezpłatny dostęp możliwy jest jedynie do 31 października br.
Więcej informacji znajdą Państwo pod adresem: http://online.sagepub.com/

W razie pytań zachęcamy do zgłaszania się do mgr. Konrada Klukowskiego, do Punktu Informacji Naukowej, znajdującego się w Czytelni Ogólnej (bud. A), od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:30. Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. +48 447327400 w. 218

NOWA WYSTAWA W BIBLIOTECE


Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją oraz do osobistego odwiedzenia wystawy przygotowanej z okazji 130. rocznicy śmierci Cypriana Kamila Norwida, zlokalizowanej w hallu przed Czytelnią Filologiczo-Historyczną (bud. dydaktyczny B).

Więcej…

APEL O ZWROT KSIĄŻEK

SZANOWNI CZYTELNICY!

W związku z koniecznością reorganizacji magazynów bibliotecznych, okresową kontrolą księgozbioru oraz wprowadzeniem, od dnia 1 października 2013 roku, nowego Regulaminu korzystania ze zbiorów Filii Biblioteki Uniwersyteckiej w Piotrkowie Trybunalskim, zwracamy się do Państwa z apelem, abyście do dnia 15 lipca 2013 r. zwrócili do Biblioteki (Wypożyczalnia i Czytelnie) wszystkie wypożyczone przez siebie zbiory oraz uregulowali wszelkie należności finansowe.
Przypominamy, że niezwrócenie książek w terminie, uchylenie się od zapłaty należności finansowych będzie miało konsekwencje przewidziane w Regulaminie.

Z poważaniem,
Urszula Franas-Mirowska
Zastępca Dyrektora Biblioteki Uniwersyteckiej
ds. Filii Biblioteki Uniwersyteckiej w Piotrkowie Trybunalskim

BEZPŁATNA BAZA PUBLIKACJI I RECENZJI PAH

Polska Akcja Humanitarna ma przyjemność udostępnić Bazę Publikacji i Recenzji na temat globalnego rozwoju przygotowaną na potrzeby studentów i pracowników naukowych zajmujących się studiami nad rozwojem oraz wszystkich innych czytelników zainteresowanych tą tematyką.  Baza zawiera recenzje podręczników i głównych publikacji dla określonych obszarów tematycznych studiów nad rozwojem, linki do książek i artykułów on-line oraz materiały multimedialne (filmy edukacyjne, zapisy wykładów itp.). ZOBACZ

WYSTAWA TWÓRCZOŚCI STUDENTÓW

 

Serdecznie zapraszamy do Czytelni Ogólnej Filii UJK na wystawę pt. "Otulisz się nadzieją" . Wystawa prezentuje twórczość literacką (poezję i prozę) studentów Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Organizatorami wystawy są: dr Wiesław Rogalski, dr Danuta, Samorząd, SKN Młodych Ekonomistów, SKN Literatów oraz Kinga Sołtysiak i Paulina Zięba, która jest również autorką scenografii.

Zapraszamy także do obejrzenia FOTOGALERII - WCHODZĘ


Picture16.jpgPicture15.jpg
Picture15.jpg


 

 

 

 

 

NOWA WYSTAWA W BIBLIOTECE


Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją oraz do osobistego odwiedzenia wystawy: Katyń - Polska Golgota Wschodu, zlokalizowanej w hallu przed Czytelnią Filologiczo-Historyczną (bud. dydaktyczny B).

Więcej…

WYSTAWA PRAC STUDENTÓW

 

Jeszcze tylko do 30 stycznia br. można oglądać w Czytelni Ogólnej Filii UJK wystawę pt. "Człowiek największą inspiracją" , będącą zbiorem prac studentów Ekonomii oraz Zarządzania. Wśród technik przeważa rysunek ołówkiem. Miłośnicy fotografii znajdą też coś dla siebie, zapoznając sie z pracami Martyny Leksińskiej (II rok Zarządzania) oraz Marcina Kondrati (III rok Ekonomii). Na wystawie zobaczycie Państwo także prace: Dominiki Kaczmarek (III rok Ekonomii), Kingi Sołtysiak (III rok Ekonomii), Martyny Wrońskiej (I rok Ekonomii), Bogumiły Binek (III rok Ekonomii). Organizatorami wystawy są: dr Wiesław Rogalski, mgr inż. Emilia Skowronek, SKN Młodych Ekonomistów oraz Pani Paulina Zięba.

Zapraszamy także do obejrzenia FOTOGALERII - WCHODZĘ


Picture14.jpgPicture15.jpg
Picture13.jpg


 

 

 

 

 

Bieżące wystawy

  • Komunikacja niewerbalna : hall przed szatnią

  • Zarządzanie przedsiębiorstwem - nowości wydawnicze : Wypożyczalnia

  • Ignacy Jan Paderewski (1860-1941) : hall przed Czytelnią

  • 2018 rokiem Ireny Sendlerowej : hall przed Wypożyczalnią

stat4u

e-Publikacje Nauki Polskiej
e-Publikacje Nauki Polskiej

W skrócie

koperta
ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.
e-mail: biblioteka@unipt.pl


+48 (044) 732 74 00


Dyrektor: +48 (044) 732 74 41
dyrektor.biblioteki@unipt.pl

Czytelnia z Informacją Naukową
: wew. 8338
czytelnia@unipt.pl

Gromadzenie i Opracowanie: wew. 8217
gromadzenie@unipt.pl

Wypożyczalnia
: wew. 8218
wypozyczalnia@unipt.pl

Wypożyczalnia międzyb.:
wew. 8218
miedzybiblioteczna@unipt.pl

Punkt Informacji Naukowej: wew. 8218
biblioteka.info@unipt.pl


Godziny otwarcia:
Wypożyczalnia
pon.-pt.: 8:00-18:00
sob.: 8:00-14:00 

Czytelnia z Inf. Nauk.
pon.-pt.: 8:00-18:00
sob.: 8:00-14:00 

 

Katalog komputerowy:

hall przed Wypożyczalnią
i Czytelnią z Inf. Nauk.
pon.-pt.: 8:00-18:00
sob.: 8:00-14:00


NIP: 657-02-34-850

Początek strony