27-05-2020

WYPOŻYCZALNIA FILII JUŻ OTWARTA

Informujemy, że od 25 maja do dyspozycji Czytelników jest już Wypożyczalnia Filii UJK. Można oddawać i wypożyczać wcześniej zamówione książki, zachowując wszelkie zalecenia epidemiologiczne. Polecamy zapoznanie się z poniższym dokumentem, określającym sposób funkcjonowania biblioteki w czasie pandemii.

SPECJALNE ZASADY FUNKCJONOWANIA
BIBLIOTEKI FILII
W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM
GODZINY UDOSTĘPNIANIA

1. Pozostają dotychczasowe godziny udostępniania:
    poniedziałek – piątek: 8.00 – 18.00,
    sobota: 8.00 – 14.00
    Dodatkowo wprowadza się przerwy na dezynfekcję
    w godzinach:
    11.30-12.00
    15.30-16.00

UDOSTĘPNIONA TYLKO WYPOŻYCZALNIA
  2. Dostępne są wyłącznie usługi realizowane w Wypożyczalni.
  3. Zamknięte do odwołania pozostają Czytelnia, terminale komputerowe oraz strefa katalogów kartkowych.
  4. Realizowane są wyłącznie zwroty i wypożyczenia zbiorów przeznaczonych do udostępniania na zewnątrz.
  5. Wstrzymane jest przyjmowanie darów książkowych.
  6. Wstrzymana jest działalność Wypożyczalni Międzybibliotecznej.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
  7. Wejście do Wypożyczalni możliwe jest wyłącznie w maseczce zakrywającej usta i nos oraz po dezynfekcji rąk i założeniu rękawiczek ochronnych. Przed wejściem znajduje się stanowisko z płynem do dezynfekcji rąk i rękawiczkami jednorazowymi.
  8. Wypożyczalni może przebywać 1 osoba zachowując bezpieczny dystans od stanowiska obsługi czytelników. Pozostali czytelnicy oczekują na zewnątrz, zachowując pomiędzy sobą odległość minimum 2 m.

BEZREWERSOWY SPOSÓB ZAMAWIANIA

1. Zamówienia na książki należy składać na podstawie katalogu elektronicznego udostępnianego na stronie:

www.biblioteka.unipt.pl (zakładka: Katalog On-line) wyłącznie telefonicznie bądź mailowo na jeden z podanych adresów:

wypozyczalniapt@ujk.edu.pl /44 732 00 wew. 8218

czytelniapt@ujk.edu.pl / 44 732 74 00 wew. 8338

lub bezpośrednio u bibliotekarza.

2. Wszystkie zwrócone książki podlegają 5-dniowej kwarantannie i w tym czasie są wyłączone z udostępniania. Funkcjonowanie Biblioteki dostosowano do zasad bezpieczeństwa rekomendowanych przez Bibliotekę Narodową. Wraz ze zmianą sytuacji epidemiologicznej oraz po wdrożeniu kolejnego etapu zniesienia ograniczeń związanych z COVID-19 uruchomione będą pozostałe usługi biblioteczne.

Piotrków Trybunalski, dnia 20 maja 2020 r